Nařízení o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání

Dne 26.10.2015 bylo ve Sbírce zákonů zveřejněno pod č. 276/2015 Sb. nařízení vlády o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Nařízení vydané podle nového ustanovení, a sice § 271c odst. 2 zákona zákoníku práce, které do něj bylo vloženo s účinnosti od 1.10.2015, podrobněji vymezuje, co se rozumí bolestí a ztížením společenského uplatnění, počty bodů pro jejich ohodnocení, hodnotu bodu či způsob bodového ohodnocení bolesti pro určení výše náhrady za bolest a způsob bodového ohodnocení ztížení společenského uplatnění pro určení výše náhrady za ztížení společenského uplatnění. Zabývá se rovněž příslušnými lékařskými posudky.

Nařízení nabylo své účinnosti dnem 26.10.2015.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu