Nařízení o podmínkách použití finančních prostředků Státního fondu rozvoje bydlení na pořízení sociálního a dostupného bydlení

Dne 24. 4. 2019 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 112/2019 Sb. nařízení vlády o podmínkách použití finančních prostředků Státního fondu rozvoje bydlení na pořízení sociálních a dostupných bytů a sociálních, smíšených a dostupných domů.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

V intencích zákona o Státním fondu rozvoje bydlení nově upravuje podmínky použití finančních prostředků ze Státního fondu rozvoje bydlení formou dotace nebo úvěru ke krytí části nákladů spojených s výstavbou, modernizací nebo koupí sociálních nebo dostupných bytů nebo sociálních, smíšených nebo dostupných domů.

Dle Ministerstva pro místní rozvoj, jež návrh nařízení pro vládu připravilo, je cílem podpora obcí, respektive svazků obcí, poskytnutá formou dotací na investiční akce v oblasti výstavby sociálních nájemních bytů. Sociální byty přitom mají být určeny pro domácnosti, u kterých došlo k tržnímu selhání v oblasti bydlení. Dalším z cílů je pak podpora obcí, respektive svazků obcí, realizovaná formou úvěrů na výstavbu dostupných nájemních bytů, jež jsou určeny pro domácnosti veřejně prospěšných profesí podle potřeb obce.

Nařízení své účinnosti nabylo dnem 30. 4. 2019.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři