Nařízení o podmínkách použití finančních prostředků Státního fondu rozvoje bydlení na pořízení sociálního a dostupného bydlení

Dne 24. 4. 2019 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 112/2019 Sb. nařízení vlády o podmínkách použití finančních prostředků Státního fondu rozvoje bydlení na pořízení sociálních a dostupných bytů a sociálních, smíšených a dostupných domů.

Mgr.  Martin Glogar

Mgr. Martin Glogar

právník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.

Mgr. Martin Glogar

právník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.

V intencích zákona o Státním fondu rozvoje bydlení nově upravuje podmínky použití finančních prostředků ze Státního fondu rozvoje bydlení formou dotace nebo úvěru ke krytí části nákladů spojených s výstavbou, modernizací nebo koupí sociálních nebo dostupných bytů nebo sociálních, smíšených nebo dostupných domů.

Dle Ministerstva pro místní rozvoj, jež návrh nařízení pro vládu připravilo, je cílem podpora obcí, respektive svazků obcí, poskytnutá formou dotací na investiční akce v oblasti výstavby sociálních nájemních bytů. Sociální byty přitom mají být určeny pro domácnosti, u kterých došlo k tržnímu selhání v oblasti bydlení. Dalším z cílů je pak podpora obcí, respektive svazků obcí, realizovaná formou úvěrů na výstavbu dostupných nájemních bytů, jež jsou určeny pro domácnosti veřejně prospěšných profesí podle potřeb obce.

Nařízení své účinnosti nabylo dnem 30. 4. 2019.

Líbil se vám náš článek? Ohodnoťte ho, prosím.

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejčtenější články