Menu

Změny v legislativě

Nařízení o posuzování shody tlakových zařízení při jejich dodávání na trh

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar24.07.2016
Mgr. Martin Glogar24.07.2016

Dne 18.7.2016 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 219/2016 Sb. nařízení vlády o posuzování shody tlakových zařízení při jejich dodávání na trh.

Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Nařízení vydané k provedení zákona č. 90/2016 Sb., o posuzování shody stanovených výrobků při jejich dodávání na trh, je projevem transpozice evropské směrnice 2014/68/EU o harmonizaci právních předpisů členských států týkajících se dodávání tlakových zařízení na trh do českého právního řádu. V podrobnostech upravuje technické požadavky na tlaková zařízení, které musí splňovat při uvedení na trh, podmínky a postupy při jejich dodávání na trh a způsoby posuzování shody. Vztahuje se přitom na návrh, výrobu a posuzování shody tlakových zařízení a sestav s nejvyšším dovoleným tlakem PS větším než 0,5 bar, naopak se nevztahuje na mnohá zařízení, jež jsou vyčtena v jeho § 1.

Nahrazuje dosavadní právní úpravu prezentovanou nařízením č. 26/2003 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na tlaková zařízení. To se s účinností nového nařízení zrušuje, a to včetně svých novel. Jako cíl rekodifikace dané první úpravy je uváděna snaha o zkvalitnění regulace trhu s tlakovými zařízeními.

Nařízení nabylo účinnosti dnem 19.7.2016.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři