Nařízení o vybraných nepůvodních druzích ryb

Dnem 1. 7. 2022 své účinnosti nabývá nařízení vlády o stanovení vybraných nepůvodních druhů ryb, k jejichž vysazování v rybářském revíru se nevyžaduje povolení k záměrnému rozšíření nepůvodního druhu do krajiny podle zákona o ochraně přírody a krajiny (nařízení vlády o vybraných nepůvodních druzích ryb). Ve sbírce zákonů bylo publikováno pod č. 145/2022 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Pstruh
Foto: Pixabay
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ustanovení § 12 odst. 6 zákona o rybářství, v jehož intencích bylo nařízení vydáno, vymezuje pravomoc vlády stanovit vybrané nepůvodní druhy ryb, k jejichž vysazování v rybářském revíru se nevyžaduje povolení k záměrnému rozšíření nepůvodního druhu do krajiny podle zákona o ochraně přírody a krajiny; vysazování vybraných nepůvodních druhů ryb však musí být v souladu s platným rozhodnutím nebo oznámením o povolení výkonu rybářského práva. 

Dle právě publikovaného nařízení jsou takovými nepůvodními druhy ryb pstruh duhový, siven americký a alpský, jeseteři sibiřský, ruský, hladký a hvězdnatý, tolstolobik bílý a pestrý, síh peleď a maréna, a nakonec amur bílý. 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články