Menu

Změny v legislativě

Nařízení vlády o použití prostředků Státního fondu rozvoje bydlení formou úvěrů na pořízení obydlí

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar19.04.2016
Mgr. Martin Glogar19.04.2016

Dne 6.4.2016 bylo ve Sbírce zákonů zveřejněno pod č. 100/2016 Sb. nařízení vlády o použití prostředků Státního fondu rozvoje bydlení formou úvěrů na pořízení obydlí osobami mladšími 36 let pečujícími o dítě do 6 let.

Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Nařízení vydané podle § 9 zákona o Státním fondu rozvoje bydlení v podrobnostech nově upravuje podmínky pro poskytnutí úvěru, podrobnosti žádosti o úvěr, výši úrokové sazby a úvěru, podmínky čerpání úvěru, jeho splatnost a další podmínky splácení.

Nahrazuje dosavadní právní úpravu prezentovanou nařízením č. 97/2002 Sb., o použití prostředků Státního fondu rozvoje bydlení formou úvěru na úhradu části nákladů spojených s výstavbou bytu osobami mladšími 36 let, nařízením č. 249/2002 Sb., o podmínkách poskytování příspěvků k hypotečnímu úvěru osobám mladším 36 let, a nařízením č. 616/2004 Sb., o použití prostředků Státního fondu rozvoje bydlení formou úvěru na úhradu části nákladů spojených s výstavbou nebo pořízením bytu některými osobami mladšími 36 let. Tato nařízení se s účinností nového nařízení zrušují, a to včetně svých novel.

Nové nařízení má dle jeho předkladatele, jímž bylo Ministerstvo pro místní rozvoj, sjednotit a upravit podmínky pro poskytování podpory na pořízení bydlení podle současných potřeb a lépe zacílit podpory na mladé rodiny s dětmi.

Účinnosti nabývá dnem 21.4.2016.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři