Nařízení vlády o prokazování znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu

Dne 29.1.2016 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 31/2016 Sb. nařízení vlády o prokazování znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vláda nařízením vydaným podle zákona o pobytu cizinců na území České republiky nově pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky upravuje rozsah znalostí českého jazyka pro účely zkoušky z jazyka, bližší pravidla organizace zkoušky z jazyka, a to včetně určování zadání zkoušky Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, organizačního řádu a zveřejňování informací o organizaci zkoušky, vzor dokladu o absolvování zkoušky z jazyka či strukturu a termíny předkládání přehledu o počtech zkoušených. Specifikuje také jazykové zkoušky, jež jsou pro účely získání povolení k trvalému pobytu považovány za rovnocenné.

Prostřednictvím opatření upravených novou právní úpravou má být, mimo jiné, usnadněn výkon státní kontroly průběhu daných zkoušek.

Nařízení nabylo účinnosti dnem 29.1.2016.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu