Nové usnesení o vyhlášení (dalšího) nouzového stavu

Dne 14. 2. 2021 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 59/2021 Sb. usnesení vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území České republiky na dobu od 00:00 hodin dne 15. února 2021 na dobu 14 dnů.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.

Vláda jím ve smyslu § 5 a § 6 krizového zákona nově pro řešení vzniklé krizové situace nařídila krizová opatření, přičemž konkrétní provedení těchto opatření má být realizováno prostřednictvím samostatných usnesení vlády. Ta byla publikována ve shodné částce Sbírky zákonů pod č. 60/2021 Sb. - 74/2021 Sb. Platí rovněž, že subjekty kritické infrastruktury opět mohou určit kritické zaměstnance, jejichž přítomnost na pracovišti je nezbytná pro zajištění funkce příslušného prvku kritické infrastruktury, na něž se budou vztahovat zákazy a povinnosti. Dosavadní vydaná a platná ochranná a mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví nejsou tímto vyhlášením nouzového stavu dotčena.

Nové rozhodnutí o vyhlášení nouzového stavu nabylo účinnosti počátkem dne 15. 2. 2021 a jeho platnost má skončit uplynutím 14 dnů od tohoto okamžiku. Vláda tím navazuje na předchozí nouzový stav vyhlášený rozhodnutím publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 391/2020 Sb., jenž byl Poslaneckou sněmovnou čtyřikrát prodloužen, nicméně k jehož pátému prodloužení již Poslanecká sněmovna nesvolila a jenž tak uplynutím dne 14. 2. 2021 skončil.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři