Novela nařízení o provádění některých opatření společné organizace trhu s ovocem a zeleninou

Dne 15. 7. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 322/2020 Sb. nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 318/2008 Sb., o provádění některých opatření společné organizace trhu s ovocem a zeleninou, ve znění pozdějších předpisů, a některá související nařízení vlády.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Těmi jsou nařízení vlády o některých podmínkách k provádění společné organizace trhu v odvětví mléka a mléčných výrobků, nařízení vlády o uznávání organizací producentů a sdružení organizací producentů k provádění společné organizace trhu s vybranými zemědělskými produkty a nařízení vlády o některých podmínkách k provádění společné organizace trhů v odvětví cukru. Samotné nařízení o provádění některých opatření společné organizace trhu s ovocem a zeleninou je novelizováno ve více než dvou desítkách změnových bodů.

Ministerstvo zemědělství k novele stručně uvádí, že byla přijata za účelem adaptace českého vnitrostátního právního řádu na evropskou legislativu upravující společnou organizaci trhů Společné zemědělské politiky EU. Má jít přitom o změny především legislativně technického charakteru, jimiž je reagováno zejména na prováděcí evropské nařízení 2019/1746, stejně tak jako na praktické poznatky aplikační praxe administrátora těchto dotačně organizačních opatření. Tím je Státní zemědělský intervenční fond.

Aktuálně publikované novelizační nařízení své účinnosti nabylo dnem 1. 8. 2020, ovšem s výjimkou novely nařízení o některých podmínkách k provádění společné organizace trhů v odvětví cukru, jež své účinnosti nabývá dnem 1. 1. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři