Novela nařízení o seznamu výchozích a pomocných látek a jejich ročních množstevních limitech

Dne 17. 5. 2021 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 196/2021 Sb. nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 458/2013 Sb., o seznamu výchozích a pomocných látek a jejich ročních množstevních limitech, ve znění pozdějších předpisů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo zdravotnictví k okolnostem této krátké novely o jediném změnovém bodu měnící nařízení vydané v intencích zákona o prekursorech drog nastiňuje, že byla zpracována v reakci na překlasifikování látky červený fosfor, jež doposud byla na základě nařízení vlády a podle zákona o prekursorech drog v České republice na seznamu výchozích a pomocných látek. S účinností od 13. 1. tohoto roku jde, podle společné evropské legislativy v oblasti prekursorů drog, o látku kategorie 2, podkategorie 2A, tedy nově se od tohoto data na tyto látky vztahují přísnější jednotná režimová opatření, a to v rámci celé Evropské unie. Došlo tak k dosažení záměru České republiky zajistit nad touto látkou jako nad jednou ze zásadních látek při nelegální výrobě metamfetaminu vyšší kontroly.

Z tohoto důvodu však bylo potřeba naopak vyřadit látku červený fosfor ze seznamu výchozích a pomocných látek dle novelizovaného nařízení vlády, což vláda činí právě publikovanou novelou. Ta má tak v tomto ohledu zajistit lepší přehlednost právního řádu. 

Nařízení své účinnosti nabylo dnem 18. 5. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu