Novela nařízení o stanovení seznamu činností pro jednotlivé vojenské hodnosti

Dnem 1. 10. 2022 své účinnosti nabylo nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 60/2015 Sb., o stanovení seznamu činností pro jednotlivé vojenské hodnosti, ve znění pozdějších předpisů. Ve Sbírce zákonů bylo publikováno pod č. 288/2022 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Armáda, ozbrojené složky
Foto: Pixabay
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo obrany, které pro vládu návrh této novely o bezmála půl druhé desítce změnových bodů připravilo, stručně osvětluje, že tak učinilo s ohledem na změny v organizační struktuře ozbrojených sil v návaznosti na agresi Ruska na Ukrajině. Důvodová zpráva pak podrobněji vysvětluje, že bezpečnostní prostředí, v němž se Česká republika v současné době nachází, se po napadení Ukrajiny Ruskou federací výrazně změnilo, přičemž na zhoršující se bezpečnostní situaci reagovaly rovněž ozbrojené síly, a to také organizačními změnami; ať již výstavbou nových organizačních celků a reorganizací některých celků stávajících, tak změnami v systému velení a řízení. 

To se pak promítlo do nezbytných změn nebo nového zařazení jednotlivých služebních činností vojáků, což bylo potřeba v rámci podzákonného právního předpisu zohlednit, stejně tak jako potřeby Vojenského zpravodajství a Vojenské policie v tomto duchu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články