Novela nařízení upravujícího některé otázky Obchodního věstníku, veřejných rejstříků právnických a fyzických osob a další související skutečnosti

Dne 25. 7. 2019 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 184/2019 Sb. nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 351/2013 Sb., kterým se určuje výše úroků z prodlení a nákladů spojených s uplatněním pohledávky, určuje odměna likvidátora, likvidačního správce a člena orgánu právnické osoby jmenovaného soudem a upravují některé otázky Obchodního věstníku, veřejných rejstříků právnických a fyzických osob a evidence svěřenských fondů a evidence údajů o skutečných majitelích, ve znění nařízení vlády č. 434/2017 Sb.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo spravedlnosti, jež pro vládu návrh této svým rozsahem krátké novely o třech změnových bodech připravilo, vysvětluje, že jejím cílem je především administrativně a finančně zjednodušit proces likvidace právnických osob. Prostřednictvím novely má být umožněno nahradit zveřejnění oznámení vstupu právnické osoby do likvidace společně s výzvou pro dosud neznámé věřitele, aby přihlásili své pohledávky, v Obchodním věstníku již dnes povinným uveřejněním vybraných údajů ve veřejném rejstříku.

Nařízení své účinnosti nabylo dnem 1. 8. 2019.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři