Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o zahraničním obchodu s vojenským materiálem

Dnem 1. 3. 2023 své účinnosti nabyla vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 210/2012 Sb., o provedení některých ustanovení zákona č. 38/1994 Sb., o zahraničním obchodu s vojenským materiálem, ve znění pozdějších předpisů. Ve Sbírce zákonů byla publikována pod č. 46/2023 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Primárním důvodem, pro který byla tato novela zpracována, je schválení zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti zahraničního obchodu s citlivým materiálem v souvislosti s digitalizací veřejné správy. Ten byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 383/2022 Sb. a reaguje na stanovení pravidel pro podávání žádostí prostřednictvím elektronických formulářů zákonem č. 12/2020 Sb., o právu na digitální služby. 

K úpravě samotné vyhlášky důvodová zpráva vysvětluje, že v návaznosti na popsanou novelu zákona o zahraničním obchodu s vojenským materiálem se v jejích přílohách upravuje rozsah údajů o využívání licenčního potvrzení, o kterých informuje Ministerstvo obrany a Ministerstvo vnitra podle § 12a odst. 6 a § 12b odst. 6 zákona, rozsah údajů o využívání licence a rozsah požadovaných údajů k žádosti o vydání mezinárodního dovozního certifikátu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články