Novela školského zákona

Dne 26. 6. 2020 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 284/2020 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 178/2016 Sb., kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Důvodová zpráva k této rozsáhlé novele měnící školský zákon v bezmála stovce změnových bodů upřesňuje, že byla přijata primárně za účelem změny způsobu ukončování středního vzdělávání maturitní zkouškou, přičemž šlo především o neustále diskutovanou matematiku. Změn je však samozřejmě více, z jiných oblastí.

Vedle novelizace školského zákona zákon také ruší nařízení vlády č. 445/2016 Sb., o stanovení oborů vzdělání, v nichž je matematika zkušebním předmětem společné části maturitní zkoušky. Své účinnosti nabývá, ovšem s výjimkou některých ze svých ustanovení, dnem 1. 10. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři