Novela vyhlášek o skladování a způsobu používání hnojiv a o stanovení požadavků na hnojiva

Dne 22. 10. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 392/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 377/2013 Sb., o skladování a způsobu používání hnojiv, ve znění pozdějších předpisů, a vyhláška č. 474/2000 Sb., o stanovení požadavků na hnojiva, ve znění pozdějších předpisů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Shutterstock
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo zemědělství k této novele měnící první z uvedených vyhlášek v bezmála čtyřech desítkách změnových bodů a druhou ve dvojici stručně vysvětluje, že jejím primárním cílem bylo především reagovat na terminologické změny, jež do zákona o hnojivech vnesla jeho novela publikovaná ve Sbírce zákonů pod č. 299/2021 Sb. 

Ministerstvo v souvislosti s aktuální novelou vyhlášek dále zmiňuje rovněž stanovení podmínek pro skladování technologických vod, separátu digestátu a separátu kejdy, podmínek pro používání technologických vod a vedení jejich evidence, pravidel pro umístění příkrmiště, vzoru formuláře pro hlášení o používání upravených kalů, způsobu výpočtu průměrné hodnoty odběru živin plodinami či pravidel pro vedení evidence o použití hnojiv v elektronické podobě a její strukturu umožňující předávání dat pomocí dálkového přenosu dat.

Vyhláška své účinnosti nabyla, ovšem s výjimkou některých ze svých ustanovení, dnem 1. 11. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu