Novela vyhlášek v souvislosti se stanovením oborů vzdělání, ve kterých lze získat střední vzdělání s výučním listem a s maturitou

Dne 21. 5. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 200/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění některé vyhlášky v souvislosti se stanovením oborů vzdělání, ve kterých lze získat střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Konkrétně jde o vyhlášku č. 13/2005 Sb., o středním vzdělávání a vzdělávání v konzervatoři, vyhlášku č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku, vyhlášku č. 3/2015 Sb., o některých dokladech o vzdělání, a nakonec o vyhlášku č. 353/2016 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání. 

Ministerstvo školství‚ mládeže a tělovýchovy vysvětluje, že důvodem pro přípravu této novely byla realizace dílčích úprav některých ustanovení školských prováděcích právních předpisů v návaznosti na novelu nařízení vlády o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. č. 211/2010 Sb. Konkrétně jde především o úpravu podrobností průběhu a organizace vzdělávání v oborech vzdělání, ve kterých lze získat střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou v souvislosti se zavedením oborů vzdělání, v nichž je možné v rámci studia maturitního oboru vzdělání kategorie L0 dosáhnout také stupeň vzdělání s výučním listem (kategorie vzdělání H).

Své účinnosti novelizační vyhláška přinášející veškeré popsané změny nabývá s počátkem nového školního roku, tedy dnem 1. 9. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu