Menu

Změny v legislativě

Novela vyhlášky o kontaktních místech veřejné správy

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar21.12.2016
Mgr. Martin Glogar21.12.2016

Dne 14.12.2016 byla ve Sbírce zákonů zveřejněna pod č. 410/2016 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 364/2009 Sb., o seznamu obecních úřadů a zastupitelských úřadů, které jsou kontaktními místy veřejné správy (vyhláška o kontaktních místech veřejné správy), ve znění pozdějších předpisů.

Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Novela byla, dle důvodové zprávy, Ministerstvem vnitra zpracována za účelem dalšího rozšíření počtu kontaktních míst veřejné správy, tzv. Czech POINTů, a to na základě žádostí podaných příslušnými obcemi. Ty projevily zájem agendu kontaktních míst veřejné správy vykonávat, přičemž musely zároveň stvrdit, že jsou na to personálně i po technické stránce připraveny.

V novele je rovněž promítnut požadavek Ministerstva zahraničních věcí na rozšíření počtu kontaktních míst veřejné správy u devíti zastupitelských úřadů. Dílčí požadavky vyplynuly jednak ze zájmu českých občanů dlouhodobě pobývajících v dané zemi o agendu poskytovanou kontaktními místy veřejné správy, ale i z vlastní snahy samotných zastupitelských úřadů zkvalitnit poskytované služby s ohledem na trvale rostoucí přítomnost českých občanů v oblasti.

Vyhláška nabývá účinnosti dnem 1.1.2017.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři