Novela vyhlášky o některých požadavcích na systém vnitřních zásad, postupů a kontrolních opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti

Dne 17. 6. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 235/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 67/2018 Sb., o některých požadavcích na systém vnitřních zásad, postupů a kontrolních opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Jde o změny na úseku právní úpravy požadavků na zavedení a uplatňování systému vnitřních zásad a hodnocení rizik některými povinnými osobami, vůči nimž Česká národní banka vykonává dohled. Ta k této novele o více než čtyřech desítkách změnových bodů vysvětluje, že byla přijata primárně v reakci na novelu zákona o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu mající zohlednit zejména přijetí tzv. páté AML směrnice na úrovni Evropské unie. 

Změny ve vyhlášce mají současně reagovat na některá doporučení a zjištění z 5. kola hodnocení České republiky výborem Rady Evropy Moneyval, v neposlední řadě pak jimi mají být zohledněny rovněž některé výkladové a dohledové zkušenosti získané v průběhu dosavadní aplikace právní úpravy vyhláškou reprezentované v praxi.

Novelizační vyhláška své účinnosti nabývá dnem 1. 7. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu