Novela vyhlášky o stanovení způsobu a podmínek registrace, provozu, způsobu a podmínek testování historických a sportovních vozidel

Dnem 1. 9. 2023 své účinnosti nabyla vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 355/2006 Sb., o stanovení způsobu a podmínek registrace, provozu, způsobu a podmínek testování historických a sportovních vozidel a způsobu a podmínek testování silničního vozidla, které je registrováno v registru silničních vozidel, ve znění pozdějších předpisů. Ve Sbírce zákonů byla publikována pod č. 257/2023 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo dopravy k okolnostem přijetí této rozsáhlé novely vysvětluje, že byla zpracována v návaznosti na změny provedené v zákoně o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a účinné k 1. 9. 2023, na jejichž základě byla změněna dosud platná lhůta dvou let pro platnost testování historického vozidla na historickou původnost na pět let či nahrazena dosavadní druhá část krajského testování historického vozidla technickou prohlídkou historického vozidla na STK; dotýkaly se rovněž platnosti výsledku technické prohlídky. 

Aktuální novela vyhlášky na tyto změny na zákonné úrovni reaguje a podzákonnou právní úpravu s těmito změnami uvádí do souladu. Dochází taktéž k úpravě tiskopisů žádostí v přílohách vyhlášky v souvislosti se zrušením technického průkazu vozidla od 1. 1. 2024.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články