Novela vyhlášky o stanovení způsobu výpočtu rozdílu mezi příjmy pojistného na důchodové pojištění a výdaji na dávky důchodového pojištění

Dne 11. 8. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 340/2020 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 76/2005 Sb., o stanovení způsobu výpočtu rozdílu mezi příjmy pojistného na důchodové pojištění a výdaji na dávky důchodového pojištění, ve znění pozdějších předpisů.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo financí k této krátké novele o jediném změnovém bodu vysvětluje, že na základě změny sazby pojistného na nemocenské pojištění v rámci celkové sazby pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti byla nutná také změna výše koeficientu používaného pro výpočet rozdílu mezi příjmy pojistného na důchodové pojištění a výdaji na dávky důchodového pojištění, respektive pro propočet tzv. správních výdajů na obsluhu důchodového systému a následně celkových výdajů na důchody. 

Tato změna výše koeficientu je pak realizována právě publikovanou vyhláškou. Nová výše koeficientu bude Ministerstvem financí poprvé použita při sestavování státního závěrečného účtu za rok 2020.

Vyhláška své účinnosti nabývá dnem 1. 1. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři