Novela vyhlášky o vedení rejstříku malých plavidel a technické způsobilosti malých plavidel

Dne 4. 6. 2019 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 138/2019 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 334/2015 Sb., o vedení rejstříku malých plavidel a technické způsobilosti malých plavidel, převozních lodí a plovoucích zařízení k provozu na vodních cestách.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Dle Ministerstva dopravy byla tato rozsáhlá novela o osmi desítkách změnových bodů zpracována v návaznosti na novelu zákona o vnitrozemské plavbě publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. 135/2019 Sb. Ta je přitom dílčím projevem transpozice evropské směrnice 2016/1629, kterou se stanoví technické požadavky pro plavidla vnitrozemské plavby. Nadto má jít, v případě aktuální novely vyhlášky, rovněž o reakci na zkušenosti z dosavadní aplikační praxe a úpravu některých ustanovení, která se v praxi měla ukázat jako příliš striktní či ne zcela jasně formulovaná. Novela má přinést zjednodušení některých procesů souvisejících s technickými prohlídkami plavidel.

Své účinnosti vyhláška nabývá dnem 19. 6. 2019.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Novela zákona o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii

Novela zákona o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii

Dne 30. 4. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 183/2021 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 438/2020 Sb., o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii a o změně zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu