Novela vyhlášky o vodních cestách, plavebním provozu v přístavech, společné havárii a dopravě nebezpečných věcí

Dne 9.4.2015 byla ve Sbírce zákonů zveřejněna pod č. 66/2015 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 222/1995 Sb., o vodních cestách, plavebním provozu v přístavech, společné havárii a dopravě nebezpečných věcí, ve znění pozdějších předpisů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Rozsáhlá novela čítající bezmála pět desítek změn byla, dle Ministerstva dopravy, přijata v souvislosti s nedávnou novelou zákona o vnitrozemské plavbě publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. 187/2014 Sb., jehož je aktuálně novelizovaná vyhláška prováděcím právním předpisem. Změny se týkají například definic vodních cest účelových, plavební dráhy, úpravy křížení vodních cest, zajištění bezpečného provozování plavidla v přístavu, zdravotní a veterinární péče v přístavu, přepravy nebezpečných věcí, ale i mnoha oblastí dalších. Nově je například stanoven rozsah a obsah činností vykonávaných při správě sledované vodní cesty či požadavky na stavební uspořádání a zařízení pozemní části přístavu.

Vyhláška nabývá účinnosti dnem 15.4.2015.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu