Novela vyhlášky o zdravotnické dokumentaci

Dne 19. 6. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 279/2020 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci, ve znění pozdějších předpisů.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Tato novela o desítce změnových bodů byla připravena v reakci na novelu zákona o zdravotních službách provedenou novelizačním zákonem č. 111/2019 Sb. přijatým za účelem provedení nezbytných změn v souvislosti s novým zákonem o zpracování osobních údajů.

Cílem Ministerstva zdravotnictví bylo prostřednictvím aktuálně publikované novely upřesnit jednak náležitosti „pacientského souhrnu“ jako součásti zdravotnické dokumentace, včetně jeho jednotlivých položek a jejich kódování v České republice, jednak náležitostí požadavku poskytovatele zdravotních služeb o „pacientský souhrn“, způsob a postup při jeho vyžádání prostřednictvím informačního systému veřejné správy Národního kontaktního místa, a nakonec náležitosti požadavku poskytovatele jiného státu EU o „pacientský souhrn“ a jeho předání prostřednictvím Národního kontaktního místa.  

Vyhláška své účinnosti nabývá dnem 1. 7. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři