Novela vyhlášky o způsobu hodnocení stavu útvarů povrchových vod

Dne 27.11.2015 byla ve Sbírce zákonů zveřejněna pod č. 313/2015 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 98/2011 Sb., o způsobu hodnocení stavu útvarů povrchových vod, způsobu hodnocení ekologického potenciálu silně ovlivněných a umělých útvarů povrchových vod a náležitostech programů zjišťování a hodnocení stavu povrchových vod.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo životního prostředí v důvodové zprávě uvádí, že si novelizaci vyžádaly zejména požadavky zakotvené v evropské směrnici 2013/39/EU, kterou se mění směrnice 2000/60/ES a 2008/105/ES, pokud jde o prioritní látky v oblasti vodní politiky. Tu bylo potřeba neprodleně transponovat. Upravují se rovněž některé formální nedostatky dosavadního znění vyhlášky, ruší se také některé z příloh, jež jsou již řešeny samostatnými metodickými postupy pro hodnocení stavu povrchových vod certifikovanými ze strany ústředních vodprávních úřadů, tedy Ministerstva životního prostředí a Ministerstva zemědělství. I v tomto případě se dodatečně napravuje neúplně provedená transpozice směrnice 2008/105/ES.

Vyhláška nabyla účinnosti dnem 1.12.2015.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu