Novela vyhlášky stanovící minimální požadavky na studijní programy pro nelékařská zdravotnická povolání

Dne 8.1.2016 byla ve Sbírce zákonů zveřejněna pod č. 3/2016 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 39/2005 Sb., kterou se stanoví minimální požadavky na studijní programy k získání odborné způsobilosti k výkonu nelékařského zdravotnického povolání, ve znění vyhlášky č. 129/2010 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Dle Ministerstva zdravotnictví, které je původcem novely, má také tato dopomoci k dokončení transpozice evropské směrnice 2005/36/ES o uznávání odborných kvalifikací, ve znění směrnice 2013/55/EU. Upravuje především podmínky pro přijetí ke studiu všeobecné sestry a porodní asistentky, formu studia a minimální požadavky na příslušné studijní programy.

Vyhláška nabyla účinnosti dnem 18.1.2016.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu