Novela vyhlášky stanovící náležitosti žádosti o udělení licence v lesním hospodářství

Dne 19. 6. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 278/2020 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 100/1996 Sb., kterou se stanoví náležitosti žádosti o udělení licence v lesním hospodářství a podrobnosti o udělování licencí v lesním hospodářství, ve znění vyhlášky č. 324/2003 Sb.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Tato krátká novela o trojici změnových bodů se týká dokladů, jimiž se dokládá dosažené lesnické vzdělání při posuzování podmínek pro udělení licence podle lesního zákona. Důvodová zpráva podrobněji popisuje, že novela lesního zákona publikovaná ve Sbírce zákonů pod č. 314/2019 Sb. upravila v § 42 zvláštní podmínky pro udělení licence. Novelizováno bylo vymezení odborného lesnického vzdělání nutného pro udělení licence podle § 37 odst. 2 (odborný lesní hospodář). Vymezení bylo rozšířeno o bakalářský studijní program v oboru lesnictví a vyšší odborné vzdělání ve studijním oboru lesnictví nebo získané v akreditovaném vzdělávacím programu oboru vzdělání lesnictví. Zároveň byla upravena odborná terminologie u stanovení dosaženého vzdělání.

Cílem právě publikované novely vyhlášky pak je jejím prostřednictvím sjednotit obsah právě novelizované vyhlášky s obsahem lesního zákona v dříve novelizovaném, výše popsaném znění. Především v nově znějícím § 2 bude vymezen výčet dokladů, jimiž se dokládá dosažené lesnické vzdělání při posuzování podmínek pro udělení licence podle lesního zákona.

Vyhláška své účinnosti nabývá dnem 1. 7. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři