Novela zákona o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě

Dne 30. 4. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 182/2021 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 121/2021 Sb., o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Povinné nošení roušek
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Touto novelou o jediném změnovém bodu došlo k prodloužení doby poskytování mimořádného příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě. Cílem tohoto příspěvku přitom je zlepšit finanční situaci zaměstnanců, kterým byla nařízena karanténa (izolace), a zvýšit tak motivaci všech zaměstnanců informovat příslušné orgány o kontaktech s infikovanými osobami. Bylo vyhodnoceno, že pokles příjmů těchto osob dříve zřejmě také vedl k nízké ochotě pozitivně testovaných osob označovat další potenciálně rizikové kontakty.

Po aktuálně publikované novelizaci má nárok na příspěvek nově trvat nejdéle do 30. 6. 2021. Jelikož se opatření ke zmírnění dopadů epidemie COVID-19 v podobě tohoto mimořádného příspěvku mělo osvědčit, vysvětluje zákonodárce, že se, pro přetrvávání nepříznivé epidemiologické situace, rozhodl prodloužit období poskytování příspěvku až do konce června tohoto roku. Nárok na příspěvek a podmínky pro jeho poskytování mají zůstat novelou nedotčeny.

Své účinnosti zákon nabyl dnem 30. 4. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články