Novela zákona o oceňování majetku

Dne 12. 5. 2020 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 237/2020 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů (zákon o oceňování majetku), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Důvodová zpráva upřesňuje, že hlavním motivem zákonodárce pro přijetí této novely bylo především reflektovat v zákoně o oceňování majetku prvek tzv. tržní hodnoty, ale také dosáhnout určitého zpřesnění při zpracování cenových map stavebních pozemků, nově zavést ocenění rychle rostoucích dřevin, upřesnit literu zákona u práva stavby, aktualizovat ustanovení o oceňování věcných břemen a upravit ocenění újmy vlastníka nemovité věci z jejího zatížení věcným břemenem nebo jiným věcným právem zřízeným ze zákona. Šlo také o přesunutí způsobu oceňování věcných břemen do prováděcí vyhlášky k zákonu o oceňování majetku.

Vedle zákona o oceňování majetku jsou novelizovány rovněž zákon o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury a infrastruktury elektronických komunikací, zákon o dluhopisech a zákon o spotřebitelském úvěru.

Své účinnosti právě publikovaný zákon nabývá dnem 1. 1. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři