Menu

Změny v legislativě

Novela zákona o ochraně hospodářské soutěže

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar26.09.2016
Mgr. Martin Glogar26.09.2016Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Dne 19.9.2016 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 293/2016 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 143/2001 Sb., o ochraně hospodářské soutěže a o změně některých zákonů (zákon o ochraně hospodářské soutěže), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 135/2016 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o zadávání veřejných zakázek.

Důvodová zpráva uvádí, že k aktuální novelizaci bylo přistoupeno především za účelem uvedení zákona o ochraně hospodářské soutěže do souladu s účinnou právní úpravou soukromého práva po její rekodifikaci. Dosavadní znění jí totiž stále terminologicky neodpovídalo.

Vedle toho dochází například k přesnějšímu vymezení případů, na které dopadá § 19a upravující dozor Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže nad orgány veřejné správy, k doplnění ustanovení usnadňujících mezinárodní spolupráci soutěžních úřadů nebo k připojení ustanovení o využívání údajů z informačních systémů veřejné správy. Změn je však samozřejmě více.

Obecně lze konstatovat, že jde o změny spíše dílčí povahy, často legislativně-technického charakteru, ať již jde o přeformulování některých ustanovení tak, aby byla srozumitelnější a přesněji reflektovala požadavky praxe, či o úpravy a aktualizace odkazů v poznámkách pod čarou.

Vedle zákona o ochraně hospodářské soutěže je novelizován rovněž zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o zadávání veřejných zakázek.

Zákon nabývá účinnosti, s výjimkou některých ze svých ustanovení, dnem 19.10.2016.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Přihlásit se
Zapomenuté heslo
Jěště nemáte svůj účet?
Založte si účet a získejte spoustu výhod
Elektronický časopis
Mám zájem o elektronický časopis
Mediální partneři
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři