Menu

Změny v legislativě

Novela zákona o pojistném na sociální zabezpečení

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar26.09.2017
Mgr. Martin Glogar26.09.2017

Dne 18. 8. 2017 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 259/2017 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.

Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Základním cílem, jehož si zákonodárce dle důvodové zprávy přijetím novely vytkl dosáhnout, je zjednodušit systém placení pojistných sociálních odvodů, zejména placení pojistného na nemocenské pojištění a pojistného na důchodové pojištění, a to včetně záloh na toto pojistné u osob samostatně výdělečně činných. Nemá jít o zásadní věcné změny, jako spíše o změny provozně-technického charakteru, jež mají vycházet ze zkušeností s aplikací dosavadní právní úpravy Českou správnou sociálního zabezpečení a okresními správami sociálního zabezpečení.

Současně se zákonem o pojistném na sociální zabezpečení jsou novelizovány rovněž zákon o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, zákon o důchodovém pojištění, zákon o nemocenském pojištění a zákon o Úřadu práce České republiky.

Zákon nabývá účinnosti, ovšem s výjimkou řady ze svých ustanovení, dnem 1. 2. 2018.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři