Novela zákona o poštovních službách

Dne 15. 8. 2019 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 202/2019 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 29/2000 Sb., o poštovních službách a o změně některých zákonů (zákon o poštovních službách), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 319/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 29/2000 Sb., o poštovních službách a o změně některých zákonů (zákon o poštovních službách), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 77/1997 Sb., o státním podniku, ve znění pozdějších předpisů.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Důvodová zpráva vysvětluje, že základním cílem této novely o půldruhé desítce změnových bodů je změnit financování čistých nákladů držitele poštovní licence, a to v souladu s usnesením vlády z 22. 3. 2017 ze státního rozpočtu. Právní úprava v dosavadní podobě neměla rozhodnutí vlády obsažené v tomto usnesení dostatečně reflektovat.

V zájmu komplexnosti řešení bylo považováno za nezbytné upravit rovněž některé související instituty týkající se dosavadní úpravy financování čistých nákladů, konkrétně předběžných čistých nákladů. Výsledkem změn má být jednoznačná zákonná úprava, jež by měla vytvořit transparentní základ pro rozhodování Českého telekomunikačního úřadu v řízeních o čistých nákladech. Dalším z identifikovaných problémů, na něž by měla novela reagovat, je ne zcela účinný mechanismus změn poštovních podmínek, kdy jejich potřeba vyplyne ze zjištěného rozporu se zákonem o poštovních službách či s pravidly pro ochranu spotřebitele.

Zákon své účinnosti nabývá dnem 30. 8. 2019.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři