Novela zákona o státním rozpočtu

Dne 27. 4. 2020 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 208/2020 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 355/2019 Sb., o státním rozpočtu České republiky na rok 2020, ve znění zákona č. 129/2020 Sb.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Důvodová zpráva k této krátké novele o sedmičce změnových bodů vysvětluje, že se při sestavování státního rozpočtu na rok 2020 vycházelo z tehdy aktuálních dat a prognóz. Ty přitom nijak nepředpokládaly vznik a rozšíření nemoci COVID-19, která však s sebou přinesla významný propad ekonomické aktivity a tím omezení daňových příjmů státního rozpočtu a zároveň potřebu vynaložit ze státního rozpočtu zvýšené výdaje na boj proti šíření epidemie a na podporu ekonomiky.

Zákonodárce tak přichází s v pořadí již druhou novelou zákona o státním rozpočtu na rok 2020, opět prezentovanou jako nezbytnou z důvodu potřeby reagovat na krizovou situaci vyvolanou pandemií nemoci COVID-19. Vysvětluje, že ani úpravy zakotvené v předchozí novele nejsou v aktuální situaci dostatečné, proto musel přistoupit k novele další, nyní publikované. Nově je předpokládán schodek státního rozpočtu ve výši 300 mld. Kč.

Zákon své účinnosti nabyl dnem 27. 4. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři