Novela zákonů v souvislosti s rozvojem finančního trhu a s podporou zajištění na stáří

Dnem 1. 1. 2024, ovšem s výjimkou celé řady ze svých ustanovení, své účinnosti nabyl zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s rozvojem finančního trhu a s podporou zajištění na stáří. Ve Sbírce zákonů byl publikován pod č. 462/2023 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Finanční trh
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Novelizuje konkrétně zákony o daních z příjmů, o České národní bance, o penzijním připojištění se státním příspěvkem, o finančním arbitrovi, o dluhopisech, o podnikání na kapitálovém trhu, o doplňkovém penzijním spoření či o spotřebitelském úvěru, ale také exekuční řád či insolvenční zákon.

Důvodová zpráva popisuje, že cílem nové právní úpravy je zejména zavést některá opatření, která mají přispět k rozvoji kapitálového trhu v České republice, přičemž hlavními opatřeními mají být tzv. dlouhodobý investiční produkt a některé změny ve III. penzijním pilíři. 

Veškeré změny, jež zákon přináší, mají přitom posílit konkurenceschopnost českého kapitálového trhu ve vztahu nejen k vyspělým západoevropským úpravám, ale také k úpravám sousedních států a ostatních států v regionu střední a východní Evropy.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články