Novely podzákonných předpisů přijaté v souvislosti s novelou zákona o zbraních

Dne 29. 1. 2021 byly ve Sbírce zákonů vydány novely dvou podzákonných právních předpisů přijaté v souvislosti s novelou zákona o zbraních publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. 13/2021 Sb.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.

Pod č. 27/2021 Sb. šlo o nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 219/2017 Sb., o znehodnocování některých zbraní a střeliva, zhotovování řezů zbraní a střeliva a jejich ničení a o minimálním obsahu dokumentace ve vztahu k delaboraci, znehodnocování, výrobě řezů a ničení munice. Ministerstvo vnitra, které pro vládu návrh této novely připravilo, vysvětluje, že se zmíněnou novelou zákona bude přikročeno ke změně v oblasti ničení zbraní a jejich hlavních částí, kdy ničení bude, až na výjimky, probíhat formou tzv. úředního zničení a nikoliv už ničením prostřednictvím subjektů soukromoprávních. Ke změnám má dojít také v právní úpravě tzv. "zakázaných doplňků zbraně". Veškeré tyto změny bylo potřeba reflektovat rovněž na podzákonné úrovni v rámci právě novelizovaného nařízení.

Druhou ze zmíněných novel je pak pod č. 28/2021 Sb. publikovaná vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 221/2017 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o zbraních. Ministerstvo vnitra k této rozsáhlé novele zmiňuje zohlednění nově zavedených kategorií zbraní A-I a C-I či změny v úpravě povinných náležitostech provozního řádu střelnice, zakázaných doplňků zbraně a ničení zbraní. V souvislosti s tím dochází rovněž k aktualizaci znění většiny tiskopisů.

Obě novely své účinnosti nabyly dnem 30. 1. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři