Menu

Změny v legislativě

Prováděcí nařízení k zákonu o zadávání veřejných zakázek

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar14.06.2016
Mgr. Martin Glogar14.06.2016

Dne 8.6.2016 byla ve Sbírce zákonů vydána dvě nařízení vlády určená k provedení některých ustanovení nového zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek.

Pod č. 172/2016 Sb. bylo publikováno nařízení vlády o stanovení finančních limitů a částek pro účely zákona o zadávání veřejných zakázek. Bylo vydáno podle § 18 odst. 3 a § 25 zákona, přičemž navazuje na příslušnou evropskou legislativu a v podrobnostech upravuje finanční limity pro určení nadlimitní veřejné zakázky, stejně tak jako částky pro účely možnosti vyčlenění jednotlivé části veřejné zakázky, která nemusí být zadávána postupy odpovídajícími celkové předpokládané hodnotě veřejné zakázky.

Pod č. 173/2016 Sb. pak bylo publikováno nařízení vlády o stanovení závazných zadávacích podmínek pro veřejné zakázky na pořízení silničních vozidel. To se vztahuje k § 37 odst. 7 písm. a) a § 118 odst. 3 zákona, když upravuje stanovení závazných zadávacích podmínek při zadávání veřejných zakázek na dodávky, jejichž předmětem je pořízení silničního vozidla kategorie N1, N2, N3, M1, M2 nebo M3 podle zákona upravujícího podmínky provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Obě nařízení nabývají účinnosti současně se zákonem, tedy dnem 1.10.2016.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři