Sdělení o zprovoznění centrálního úložiště záznamů o očkování

Dne 22. 10. 2021 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 394/2021 Sb. sdělení Ministerstva zdravotnictví o zprovoznění centrálního úložiště záznamů o očkování.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Elektronizace zdravotnictví
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo zdravotnictví jím na základě čl. IV zákona č. 366/2021 Sb., jenž mění, mimo dalších, také zákon o léčivech, sděluje, že centrální úložiště záznamů o očkování bylo zprovozněno dne 18. 10. 2021. Centrální úložiště záznamů o očkování přitom je, například vedle centrálního úložiště elektronických receptů, registru pro léčivé přípravky s omezením, ale i řady dalších složek, jednou ze vzájemně propojených součástí systému eRecept jakožto informačního systému veřejné správy. 

Centrální úložiště záznamů o očkování je v rámci systému eRecept zřízeno za účelem shromažďování a ukládání záznamů o očkování a informací týkajících se zacházení se záznamem o očkování. Systém eRecept má zabezpečovat bezúplatné zasílání informací z centrálního úložiště záznamů o očkování pacientům prostřednictvím buďto datové zprávy zaslané na adresu elektronické pošty pacienta, anebo prostřednictvím textové zprávy zaslané na mobilní telefonní přístroj pacienta. Platí, že v centrálním úložišti záznamů o očkování lze prostřednictvím lékového záznamu pacienta nahlížet na informace o provedených očkováních konkrétního pacienta, včetně informací o aplikovaných humánních imunologických léčivých přípravcích, a dále na identifikační údaje lékaře a poskytovatele zdravotních služeb, v rámci jehož činnosti lékař očkování pacienta provedl.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu