Sdělení určující emisní podmínky pro nový státní eurodluhopis

Dne 15. 7. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 320/2020 Sb. sdělení Ministerstva financí, jímž se určují emisní podmínky pro Státní eurodluhopis České republiky, 2020–2027, 0,00 %.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Česká republika jím prostřednictvím Ministerstva financí vydává zaknihované státní dluhopisy uvedeného názvu. Dluhopisy jsou vydávány ve formě zaknihovaného cenného papíru na doručitele, jmenovitá hodnota byla určena ve výši 1 000 EUR. Jako datum emise je stanoven den 17. 7. 2020, přičemž lhůta pro upisování emise počala běžet dne 15. 7. 2020 a skončí dnem 27. 6. 2027. Datem splatnosti je pak 27. 7. 2027. Výnos dluhopisu je určen nulovou úrokovou sazbou, tedy 0,00 % p. a.

Dluhopisy se nabízejí k úpisu v České republice veřejně, přičemž se prodávají na primárním trhu prostřednictvím České národní banky. Jsou přímými, nepodmíněnými a nepodřízenými dluhy České republiky, které jsou na stejné úrovni se všemi ostatními existujícími i budoucími přímými, nepodmíněnými a nepodřízenými dluhy České republiky. Jsou vydávány dle českého práva a zdaňování výnosu dluhopisu probíhá dle právních předpisů České republiky.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři