Usnesení měnící krizové opatření o omezení provozu škol

Dne 19. 10. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 421/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Nejvyšší státní zástupce, dovolání v kauze Bečvářova statku
Foto: Fotolia

Vláda jím v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky a v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky s účinností od 21. 10. 2020 mění usnesení vlády o přijetí krizového opatření týkající se omezení provozu škol publikované ve Sbírce zákonů pod č. 408/2020 Sb.

Změny spočívají v nově přidané výjimce umožňující účast studentů vysokých škol vykonávajících pedagogickou praktickou výuku a praxi ve školských zařízeních pro výkon ústavní a ochranné výchovy na této praktické výuce a praxi, v nově přidané výjimce z omezení provozu středních a vyšších odborných škol v případě praktického vyučování a praktické přípravy žáků a studentů zdravotnických oborů ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb, a nakonec v nově přidané výjimce z omezení provozu školských výchovných a ubytovacích zařízení spočívajícího v zákazu poskytování ubytování žákům škol a studentům vyšších odborných škol podle školského zákona, přičemž výjimka je nově udělena žákům a studentům, kteří se, i přes omezení, díky výjimkám mohou účastnit praktického vyučování a praktické přípravy na středních a vyšších odborných školách.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články