Usnesení o přijetí krizového opatření týkajícího se orgánů veřejné moci a správních orgánů

Dne 8. 10. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 398/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vláda jím v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky a v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky s účinností od 12. 10. 2020 do 25. 10. 2020 včetně uložila orgánům veřejné moci a správním orgánům zavedení určitých opatření v rámci jejich pracovišť. 

Ta mají spočívat především v omezení osobního kontaktu státních zaměstnanců, zaměstnanců a dalších úředních osob s adresáty veřejné správy a dalšími externími osobami jen na nezbytně nutnou úroveň. To má být realizováno například upřednostňováním písemného, elektronického či telefonického kontaktu před osobním ve všech případech, kdy je to možné, příjmem veškerých dokumentů od klientů a veřejnosti pouze prostřednictvím pracoviště podatelny, je-li zřízeno, a vždy, kdy je to možné, upřednostněním elektronické komunikace, či přijetím opatření omezujících přímý kontakt v případech, kdy dochází ke kontaktům se zaměstnanci jiných orgánů a institucí. Veškerá jednání mají být prováděna za zvýšených hygienických opatření. Vše uvedené má být přiměřeně použito také pro vnitřní styk zaměstnanců v rámci orgánu.

Omezen má být rovněž rozsah úředních hodin, a to na dva dny v týdnu v rozsahu pěti hodin v daném dni, přičemž má jít o čas pro veřejnost dostupný. Usnesení však vymezuje výjimky, kdy se omezení rozsahu úředních hodin neuplatní.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři