Usnesení o vyhlášení nouzového stavu

Dne 30. 9. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 391/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území České republiky na dobu od 00:00 hodin dne 5. října 2020 na dobu 30 dnů.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vláda jím ve smyslu § 5 a § 6 krizového zákona nařizuje krizová opatření směřující k řešení vzniklé krizové situace, přičemž konkrétní provedení těchto opatření má být realizováno prostřednictvím samostatných usnesení vlády. Platí rovněž, že subjekty kritické infrastruktury mohou určit kritické zaměstnance, jejichž přítomnost na pracovišti je nezbytná pro zajištění funkce příslušného prvku kritické infrastruktury, na něž se budou vztahovat zákazy a povinnosti. Dosavadní vydaná a platná ochranná a mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví nejsou tímto vyhlášením nouzového stavu dotčena.

Rozhodnutí o vyhlášení nouzového stavu nabývá účinnosti počátkem dne 5. 10. 2020 a jeho platnost má skončit uplynutím 30 dnů od tohoto okamžiku.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři