Usnesení vlády o přijetí krizového opatření týkajícího se ošetřovného OSVČ

Dne 19. 3. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 109/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Prostřednictvím tohoto usnesení vydaného v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky vláda především schválila pro osoby samostatně výdělečně činné finanční příspěvek poskytovaný formou tzv. ošetřovného.

Tímto usnesením bylo místopředsedovi vlády, ministru průmyslu a obchodu a ministru dopravy uloženo takový finanční příspěvek na ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné poskytovat, pokud na stejné dítě či děti nečerpá tento nebo jiný kompenzační příspěvek žádná jiná osoba. Dále bylo uloženo obecním živnostenským úřadům žádosti o takový finanční příspěvek přijímat a neprodleně je předávat Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu