Usnesení vlády o přijetí krizového opatření týkajícího se pohybu osob a pobývání na veřejnosti

Dne 23. 4. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 194/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Klouzavý mandát
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Prostřednictvím tohoto usnesení vydaného s odkazem na čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky a v návaznosti na usnesení vlády o vyhlášení nouzového stavu vláda nařídila, a to s účinností od 24. 4. 2020, především pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu deseti osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu, a zachovávat přitom odstup od jiných osob nejméně 2 metry. Zároveň nařídila konzumovat potraviny včetně nápojů na veřejnosti v místě jejich prodeje pouze v nezbytně nutných případech pro potřeby nezbytného občerstvení, jedná-li se o potraviny určené k bezprostřední konzumaci, a v takovém případě se vzdálit za účelem jejich konzumace od prodejny, výdejového okénka a podobně alespoň na 10 metrů.

Další omezení a nařízení v usnesení formulovaná se týkají například sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech, tréninku sportovců, pro které je sport výdělečnou činností, obřadů za účelem sňatku nebo účasti na bohoslužbách či na spolkové činnosti.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články