Vyhláška o čištění, kontrole a revizi spalinové cesty

Dne 29.1.2016 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 34/2016 Sb. vyhláška o čištění, kontrole a revizi spalinové cesty.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vyhlášku Ministerstvo vnitra připravilo k provedení § 44 odst. 3, § 45 odst. 2 a § 47 odst. 3. zákona o požární ochraně. V podrobnostech je v ní upraven způsob čištění spalinové cesty a způsob její kontroly, doba, kdy se provádí revize spalinové cesty, a opět způsob, jakým se provádí, ale také lhůty čištění a kontrol spalinové cesty, vzor písemné zprávy o provedeném čištění a kontrole spalinové cesty či vzor písemné zprávy o revizi spalinové cesty.

Důvodem vydání nové prováděcí právní úpravy byla potřeba adekvátně reagovat na změnu právní úpravy zákonné. Vyhláška, co se týče svého pojetí, dle důvodové zprávy vychází z dosavadní právní úpravy prezentované nařízením vlády č. 91/2010 Sb., o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv, jež bylo s koncem předchozího roku zrušeno novým zákonem o hasičském záchranném sboru publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 320/2015 Sb. Část materie čištění, kontroly a revize spalinové cesty byla novelizací přesunuta do zákona o požární ochraně a nyní je vyhláškou podrobněji prováděna. V podstatě má zachovávat základní principy předchozí právní úpravy.

Cílem ministerstva bylo, aby nový předpis odpovídal moderním požadavkům odborníků na čištění spalinových cest a na provádění jejich revizí, ale také vyjasnil vzájemné vztahy a povinnosti mezi profesními odborníky, jež se na čištěních, kontrolách a revizích palivových cest podílejí.

Vyhláška nabyla účinnosti dnem 29.1.2016.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu