Vyhláška o koncepci nakládání s radioaktivním odpadem a vyhořelým jaderným palivem

Dne 29. 10. 2019 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 266/2019 Sb. vyhláška o koncepci nakládání s radioaktivním odpadem a vyhořelým jaderným palivem.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Státní úřad pro jadernou bezpečnost jí vydávají k provedení některých ustanovení atomového zákona. V souladu s evropskou směrnicí 2011/70/Euratom, kterou se stanoví rámec Společenství pro odpovědné a bezpečné nakládání s vyhořelým palivem a radioaktivním odpadem, jí v podrobnostech stanovují obsah koncepce nakládání s radioaktivním odpadem a vyhořelým jaderným palivem, způsob hodnocení a aktualizace koncepce, a do třetice způsob informování Evropské komise o vyhodnocení a aktualizaci koncepce.

Ministerstvo průmyslu a obchodu doplňuje, že cílem nové vyhlášky je podrobnější a přesnější transpozice požadavků zmíněné směrnice, a to zejména v oblasti jednak tvorby tzv. vnitrostátního programu pro nakládání s vyhořelým palivem a radioaktivním odpadem, stejně tak jako jeho hodnocení a aktualizace. V neposlední řadě jde také o informování Evropské komise o vyhodnocení a aktualizaci koncepce.

Nová vyhláška své účinnosti nabývá dnem 13. 11. 2019.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři