Vyhláška o náležitostech formulářů k evidenci skutečných majitelů

Dne 5. 5. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 180/2021 Sb. vyhláška o náležitostech formulářů k evidenci skutečných majitelů a o změně souvisejících vyhlášek.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo spravedlnosti jí v intencích nového zákona č. 37/2021 Sb., o evidenci skutečných majitelů, ale také podle notářského řádu a zákona o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob a o evidenci svěřenských fondů stanovuje podrobnosti náležitostí, formu a datovou strukturu formuláře pro žádost o zřízení dálkového přístupu k údajům v evidenci skutečných majitelů, návrh na provedení zápisu do evidence skutečných majitelů, návrh na znepřístupnění údajů v evidenci skutečných majitelů podle § 32 zákona o evidenci skutečných majitelů, a nakonec návrh na zajištění automatického průpisu podle § 41 odst. 2 a § 61 odst. 2 zákona o evidenci skutečných majitelů.

Novelizována je rovněž vyhláška o odměnách a náhradách notářů, správců pozůstalosti a Notářské komory České republiky (notářský tarif) a vyhláška o náležitostech formulářů na podávání návrhů na zápis, změnu nebo výmaz údajů do veřejného rejstříku právnických a fyzických osob, evidence svěřenských fondů a evidence údajů o skutečných majitelích a o podrobnostech týkajících se způsobu dálkového přístupu k údajům v evidenci skutečných majitelů a některým údajům v evidenci svěřenských fondů.

Své účinnosti aktuální vyhláška nabývá společně s novým zákonem o evidenci skutečných majitelů, tedy dnem 1. 6. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu