Vyhláška o odměně a náhradě hotových výdajů likvidátora banky a spořitelního a úvěrního družstva

Dne 26. 5. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 209/2021 Sb. vyhláška o odměně a náhradě hotových výdajů likvidátora banky a spořitelního a úvěrního družstva.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vydána Českou národní bankou v intencích zákona o bankách a zákona o spořitelních a úvěrních družstvech v podrobnostech upravuje způsob stanovení náhrady hotových výdajů a odměny likvidátora banky a spořitelního a úvěrního družstva, jejich maximální výši hrazenou státem a způsob jejich výplaty.

Vyhláška byla Českou národní bankou připravena v reakci na novelizační zákon č. 338/2020 Sb. měnící dva výše uvedené zákony. Jím definované nové zmocnění totiž předpokládá vydání vyhlášky způsob stanovení náhrady hotových výdajů a odměny likvidátora banky či družstevní záložny, jejich maximální výši hrazenou státem a způsob výplaty vymezující. Česká národní banka vysvětluje, že zatímco u bank a družstevních záložen podrobnější pravidla z dané oblasti doposud chyběla, v ostatních sektorech finančního trhu obdobná úprava v příslušných vyhláškách České národní banky obsažena je. Má tak v případě úpravy odměny likvidátora na finančním trhu dojít k určité harmonizaci přístupu. Jako hlavní principy a cíle vyhlášky byly deklarovány transparentnost a jednoduchost způsobu výpočtu odměny, stejně tak jako zajištění motivace pro likvidátory k výkonu této důležité funkce. 

Své účinnosti vyhláška nabyla dnem 27. 5. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu