Vyhláška o podrobnostech přenosu reprodukčního materiálu lesních dřevin

Dne 10. 12. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 456/2021 Sb. vyhláška o podrobnostech přenosu reprodukčního materiálu lesních dřevin, o evidenci o původu reprodukčního materiálu a podrobnostech o obnově lesních porostů a o zalesňování pozemků prohlášených za pozemky určené k plnění funkcí lesa.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Les, stromy, příroda
Foto: Pixabay
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vydána Ministerstvem zemědělství podle lesního zákona nahrazuje dosavadní právní úpravu prezentovanou vyhláškou č. 139/2004 Sb., kterou se stanoví podrobnosti o přenosu semen a sazenic lesních dřevin, o evidenci o původu reprodukčního materiálu a podrobnosti o obnově lesních porostů a o zalesňování pozemků prohlášených za pozemky určené k plnění funkcí lesa, jež se s účinností nové vyhlášky zrušuje. 

Ministerstvo vysvětluje, že cílem nové úpravy bylo především odstranit identifikované nedostatky dosavadní právní úpravy a aktivně zareagovat na aktuální vývoj dopadů klimatických změn ve vztahu k probíhající přírodní kalamitě a snaze o urychlenou obnovu kalamitou postižených lesních porostů.  

Nová vyhláška své účinnosti nabyla dnem 1. 1. 2022.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články