Vyhláška o provádění opatření souvisejících se zákazem chemických zbraní

Dne 23. 11. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 459/2020 Sb. vyhláška o provádění opatření souvisejících se zákazem chemických zbraní.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Státní úřad pro jadernou bezpečnost jí k provedení některých ustanovení zákona o některých opatřeních souvisejících se zákazem chemických zbraní nově v podrobnostech upravuje obsah hlášení o činnostech k ochranným účelům, objekty k nakládání s látkou seznamu 1, hlášení o nakládání s látkou seznamu 1, hlášení o nakládání s látkou seznamu 2, převod látky seznamu 2, hlášení o nakládání s látkou seznamu 3, převod látky seznamu 3, evidenci stanovených látek a nakonec hlášení o výrobě určitých organických chemických látek.

Nahrazuje jí dosavadní právní úpravu prezentovanou vyhláškou č. 208/2008 Sb., kterou se provádí zákon o některých opatřeních souvisejících se zákazem chemických zbraní. Ta se s účinností nové vyhlášky zrušuje. Nová vyhláška přitom své účinnosti nabývá dnem 1. 1. 2021.

Státní úřad pro jadernou bezpečnost stručně vysvětluje, že změny, jež nová právní úprava přináší, vycházejí z jeho zkušeností získaných praktickou aplikací dosavadní právní úpravy při výkonu kontroly, z poznatků o postupu mezinárodních jednání probíhajících na základě Úmluvy o zákazu vývoje, výroby, hromadění zásob a použití chemických zbraní a o jejich zničení, jež byla ve Sbírce mezinárodních smluv publikována pod č. 14/2009 Sb. m. s., a nakonec z požadavků kladených na zabezpečení v oblasti CBRN (chemical, biological, radiological and nuclear).  

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o sčítání lidu

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o sčítání lidu

Dne 6. 4. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 157/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 490/2020 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu