Vyhláška o stanovení rozsahu údajů a způsobu jejich zápisu do rejstříku vedeného podle zákona o podpoře sportu

Dne 17. 9. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 373/2020 Sb. vyhláška o stanovení rozsahu údajů a způsobu jejich zápisu do rejstříku vedeného podle zákona o podpoře sportu.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Národní sportovní agentura jí v intencích zákona o podpoře sportu upravuje rozsah údajů, které sportovní organizace žádající o podporu ze státního rozpočtu podle § 6b odst. 1 písm. a) tohoto zákona a osoby žádající o podporu ze státního rozpočtu, které nejsou sportovní organizací podle § 6b odst. 1 písm. b) nebo c) tohoto zákona, zapisují do rejstříku, a způsob jejich zápisu.

Zrušuje se přitom vyhláška č. 134/2018 Sb., o stanovení formátu a struktury datové zprávy, jejímž prostřednictvím sportovní organizace a žadatelé o podporu zapisují údaje do rejstříku, který slouží k vedení údajů o sportovních organizacích, sportovcích, trenérech a sportovních zařízeních. 

K této změně dochází z důvodu přechodu agendy vedení rejstříku jakožto informačního systému veřejné správy sloužícího k vedení údajů o sportovních organizacích, sportovcích, sportovních zařízeních a dalších osobách z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na Národní sportovní agenturu. 

K tomuto přechodu došlo na základě zákona č. 178/2019 Sb. novelizujícího k 31. 7. 2020 zákon o podpoře sportu, nová vyhláška však své účinnosti nabyla až dnem 1. 10. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři