Vyhláška o stanovení způsobu zahrnutí kompenzace do výše úhrad za hrazené služby

Dne 30. 6. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 242/2021 Sb. vyhláška o stanovení způsobu zahrnutí kompenzace do výše úhrad za hrazené služby poskytnuté v roce 2021.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vydána Ministerstvem zdravotnictví podle zákona č. 160/2021 Sb., o kompenzacích osobám poskytujícím hrazené služby zohledňujících dopady epidemie onemocnění COVID-19 v roce 2021, za účelem stanovení způsobu zahrnutí kompenzace do výše úhrad za hrazené služby poskytnuté v roce 2021 upravuje kompenzační hodnoty bodu, kompenzační výši úhrad za hrazené služby poskytované pojištěncům podle zákona o veřejném zdravotním pojištění a zahraničním pojištěncům, kompenzační regulační omezení pro úhrady a výši záloh na kompenzaci. 

Ministerstvo stručně upřesňuje, že k vydání této vyhlášky přistoupilo za účelem zmírnění ekonomických dopadů epidemie onemocnění COVID-19 a s cílem stanovit výše kompenzací u jednotlivých segmentů poskytovatelů zdravotních služeb včetně způsobu, jakým budou do úhrad za hrazené služby poskytnuté v roce 2021 zahrnuty.

Své účinnosti vyhláška nabyla dnem 1. 7. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu