Vyhláška o technických podrobnostech, rozsahu a způsobu poskytování doplňkových služeb dle zákona o elektronických komunikacích

Dnem 1. 7. 2023 své účinnosti nabývá vyhláška o technických podrobnostech, rozsahu a způsobu poskytování doplňkových služeb. Ve Sbírce zákonů byla publikována pod č. 109/2023 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

V intencích zákona o elektronických komunikacích upravuje podrobný rozpis účtů s vyúčtováním ceny obsahujícím rozpis využívání služby přístupu k internetu a využívání hlasové komunikační služby, které předloží poskytovatel univerzální služby, bezplatné selektivní blokování odchozích volání, textových zpráv nebo multimediálních zpráv anebo jiných podobných aplikací se zvýšenou sazbou, systémy předplatného, postupné splácení ceny za připojení, poradenství ohledně sazeb, kontrolu nákladů či deaktivaci vyúčtování třetích stran. Nahrazuje přitom dosavadní právní úpravu prezentovanou vyhláškou č. 134/2012 Sb., o stanovení rozsahu položkového vyúčtování ceny, jež se s účinností nové vyhlášky zrušuje.

Důvodová zpráva k okolnostem přijetí nové právní úpravy popisuje, že zákonem č. 374/2021 Sb., jenž transponoval evropskou směrnici 2018/1972, kterou se stanoví evropský kodex pro elektronické komunikace, došlo k rozsáhlé novelizaci zákona o elektronických komunikacích, přičemž v návaznosti na tuto novelizaci byla připravena popisovaná vyhláška. Její přijetí bylo z důvodu rozšíření zmocnění Českého telekomunikačního úřadu v § 44 novelizovaného znění zákona o elektronických komunikacích nezbytné.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články